Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна

Реєстрація

Вхід
Вітаю Вас Гість | RSS


Сайт ДНЗ "Веселка" с. Гаврилівки


Середа, 26.06.2019, 13:15
Історія створення закладу
      Серед мальовничих куточків Полісся розквітло молоде, співуче, багатонаціональне село Гаврилівка. На початку 80-х  років ХХ століття життя тут било ключем. Великою подією стало введення в експлуатацію птахівничого заводу «Поліський». Кожного тижня відкривався тут новий птахівничий майданчик, за місяць-два виростав багатоповерховий житловий будинок для працівників заводу. Завод був одним з наймогутніших у тодішній великій державі - СРСР. Середній вік працівників заводу був 27 років. За рік в селі народжувалось 110-125 дітей. Тому назріла необхідність у будівництві великого дитячого ясла-садка.

     І так однією з новобудов став дошкільний навчальний заклад, який гостинно відкрив свої двері для 380 дітей, їхніх батьків і майже 90 співпрацівників. Ця подія відбулася 4 січня 1984 року. Дитячий ясла-садок назвали « Веселка».

Веселка, що єднає землю і блакить,

Де дітвору чекають, їй радіють.

В цей дім завжди любов спішить,

Щоб в душу малюка зерно добра посіять.

        І так з дня на день, з року в рік вже  понад 30 років кипить робота в стінах нашого дитсадка. Дитячий садок з дня відкриття по 1994 рік працював з тривалістю дня - 12 годин: з 7.00 до 19.00 при шестиденному робочому тижні. В суботу працювало 2-3 чергові групи. З 1994 року по 1998рік при п’ятиденному робочому тижні працював 10,5 години в день: з 7.00 до 17.30.

     Було відкрито 14 вікових груп: групи ясельного віку: 2-й і 3-й рік життя; садові групи: молодші - 4рік життя, середні - 5 рік , старші - 6 рік, підготовчі до школи групи - 7рік життя.

    В дитячому садку була створена прекрасна матеріально-технічна база. Дошкільний заклад був забезпечений всіма необхідними матеріалами. На високому рівні було харчування в дитячому садку. Дітей годували 5 разів на день. На протязі всього року діти вживали свіжі овочі, фрукти, соки. В садочку було відкрито 84 робочих місць. Зібралася велика дружня, талановита команда. Щиро було відкриті двері для 9-ти молодих спеціалістів-вихователів, випускників Переяслав-Хмельницького педучилища 1984 року.

    За час перебування на балансі Держплемптахозаводу «Поліський» (а це 14 років) нас відвідували  делегації  з різних країн світу, з ближнього і дальнього зарубіжжя.

    Працівники заводу, і ми в тому числі, жили повноцінним, багатогранним життям. Культурно-масова і спортивна робота була піднята на високий рівень. Щороку, приурочені різним святам, проводились різноманітні конкурси: «Ну-мо, дівчата», «Ну-мо , хлопці», конкурси-огляди художньої самодіяльності колективів.

   Колектив дитсадка неодноразово займав призові місця, про що свідчать грамоти, якими було нагороджено працівників нашого колективу. А на конкурсі «Ну-мо, дівчата» наша команда була завжди найкращою і займала лише перше місце на протязі 10 років.

    На високому рівні була і є навчально-виховна робота в нашому дитсадку. На базі нашого дитсадка неодноразово проводились районні методоб’єднання. Оцінка  дана їм висока. Великою подією для нас, працівників дитсадка і, особливо дітей, був приїзд у гості діда Панаса - відомого казкаря, незмінного ведучого на протязі багатьох років телепередачі «На добраніч, діти». В садочку було ціле свято. Дід Панас зустрівся з дітками, розповідав багато казок, смішинок, гуморесок. Ця подія, яка відбулася в 1986 році в березні місяці, залишилася в пам’яті гаврилівчан на все життя.

       Швидко плине час, все відходить в історію. На початку 90-х років розпалася велика держава і утворилася наша молода і незалежна  Україна. На перших порах вставати на ноги нашій державі було дуже важко. Почалися перебої, хаос у виробництві промислових і сільськогосподарських товарів, бідність серед населення. Це все дало відбиток на роботу в птахівничому комплексі і на нашому дитсадку. Керівництво заводу ставило перед собою доленосне  завдання - як вижити, як зберегти племінне стадо птиці. А наш дитсадок став на межі : «бути чи не бути». І тому в червні місяці 1998 року нас було передано на бюджет Вишгородської райдержадміністрації. Робота почала нормалізуватися. І на сьогоднішній день в дитячому садку кипить робота. Колектив не сидить на місці, він весь час в пошуку чогось нового, цікавого як  для нас так і для дітей.

     На даний час  в дитсадку функціонує 10 груп: 2 - ясельні групи і 8 - садових груп. Кількість дітей - 284. Режим роботи - 9 годин, з 8.00 год. до 17.00 год.  Технічний стан дитсадка задовільний. Так замінено вікна на енергозберігаючі, перекрито дах приміщення , зроблений капітальний ремонт 4-х груп та 2-х коридорів, відремонтовані ігрові споруди на майданчиках та веранди. Власними силами і з допомогою батьків поновлюється матеріально-технічна база, робиться косметичний ремонт.

     Одне стабільно в нашому дитсадку, що із 4 січня 1984 року і по сьогоднішній день у нас сумлінно , творчо, завзято трудиться колектив однодумців. Пройшло за ці роки велике скорочення штатів. Але залишилися працювати кращі із кращих, люди, які огортають турботою, обіймають любов,ю найдорожче, що маємо у житті - це наших вихованців.

    Світ в якому ми живемо - великий, суперечливий і складний. Але людина завжди прагне створити свій світ - добра і благополуччя. Навчання дітей розумінню життя, виховання дитини різносторонньо розвиненою з широким кругозором, фізично здоровою і сильною, готової до розумової праці з високим почуттям національної гордості - вміло, професійно здійснює наш творчий колектив педагогів.

«В садочку нашім, як в родині,

Де підростає дітвора

Працюють в злагоді єдиній

Наш колектив-одна сім"я.

Хто дасть надію і пораду

І поведе в цікавий світ,

Це ж – вихователі «Веселки»

Працюють тут багато літ».

   Головним завданням колективу є - зміцнення здоров»я і збереження життя дітей. Медичне обслуговування здійснює старша медична сестра Білоцька Галина Василівна. Щорічно здійснюється поглиблений огляд дітей лікарями вузьких спеціальностей. Всі дані відображаються в індивідуальних картках  дитини Форма-26. Випадків травматизму за останні 5 років не було. Ми, педагоги твердо усвідомили, що дошкільний вік - найбільш відповідальний період розвитку людського організму, тому Що саме в цей час закладаються основи міцного здоров»я. 

    В дитячому садку працює інструктор з фізкультури. Спортзал обладнаний необхідним інвентарем. Багато атрибутів і спортивного інвентаря виготовлено руками вихователів, фізрука, батьків. В своїй роботі фізрук використовує методику Е.Вільчковського та М.Єфименка, новітні технології . Створили тренажерну кімнату, де діти ходять босоніж по щебеню, шишках, каштанах, паличках. На заняттях використовуємо аромотерапію - вдихання запахів, лікарських рослин. Самі заняття плануємо і проводимо різного типу: сюжетні, фронтальні , комбіновані, ігрові.

      Ранкова гімнастика, фіззаняття, спортивні розваги, свята проводяться під музичний супровід, що позитивно позначається на формуванні багатьох рухових навичок, впливає на їх ритмічність, створює у дітей гарний настрій. Загальна моторна щільність занять сягає 80-90%.

       Велику увагу ми приділяємо загартовуючим процедурам, адже ми живемо в зоні посиленого радіаційного контролю. Тому в роботі намагаємося здійснювати такі заходи, які б підвищували опірність дитячого організму різним захворюванням. Систематично проводимо повітряні загартовуючи процедури, при відповідній температурі загартування водою. Після їжі діти полощуть горло водно-сольовим розчином.

    В  дитсадку створена група реабілітації. Тут діти, які захворіли на верхні дихальні шляхи, проводять лікування: УВЧ, електрофорез, інгаляції, тубус-кварц, п’ють теплі чаї з лікарських рослин. Це дає можливість багатьом мамам не йти на лікарняний і мати високий процент відвідування дітьми дитсадка.

    Багато років наш колектив працює над поглибленням знань дітей про минуле нашого народу, його традиції, звичаї, культуру, побут. В дитсадку оформлена кімната національного побуту. В ній знаходиться піч, розмальована півнями , скриня для одягу, ліжко з вишитими подушками, колиска, підвішена до стелі, мисник з глиняним посудом, дерев’яні столи, лави, український святковий одяг. На одній стіні зроблено виставку робіт по народознавству: вишивки, плетіння, в’язання, гаптування-все це зроблено руками працівників дитячого садка. Тут постійно проводяться ярмарки, вечорниці, українські свята, такі як: «Свято Андрія», «Щедрівки», «Колядки», «Веснянки», родинні свята, тощо.

    Така робота дає можливість розвивати українське мовлення, запам’ятовувати усну народну творчість, широко використовувати її в повсякденному житті в розмовній мові, виховувати любов до рідного краю, до свого народу, бути патріотами своєї країни. В даний час колектив творчо працює над реорганізацією цієї кімнати в музей рідного краю, над поповненням експонатів.

    В нашому дитсадку створені всі умови для морально-етичного і естетичного виховання дошкільнят. Є просторий музичний зал. Де багато наочності , демонстраційного і роздаткового матеріалу для занять. Набір дитячих музичних інструментів для розвитку музичних здібностей обдарованих дітей. Є два фортепіано: в музичному залі і в спортивному залі . 

     Багато уваги приділяємо самостійній художній діяльності, гуртковій роботі. Саме тут узагальнюється весь досвід дитини, доповнюється і конкретизується пізнання і способи діяльності, які вона набула. Останнім часом у нас діють гуртки: «Юні читачі» (старша група «Віночок», кер. Якубчик О.М.), «Лабараторія народної медицини»(старша група, кер. Прочанкіна Л.В.), «Орігамі» (старша група, кер. Шубка Н.В.). Функціонує в нас і «Хатинка творчості», де керівник гуртка Татарин І.М. навчає дітей малювати , веде гурток  в старших групах по нетрадиційних способах малювання. Дуже подобаються дітям заняття, які проводить психолог Фидонюк Г.М.

     Неможливо всесторонньо виховувати дитину без тісного взаємозв’язку  з природним оточенням. Ми вводимо дитину в світ рідної природи, виховуємо любов до неї , пізнавальний інтерес до її явищ, закладаємо основи  екологічного виховання. Для цього в кожній групі є куточки, календарі природи, в коридорах, кабінетах багато вазонів. Територія дитсадка озеленена, упорядкована, утримується в належному стані. Педагоги організовують з дітьми екскурсії в природу, систематичні спостереження. Дослідницькі роботи, ознайомлюють дітей із сільськогосподарськими професіями, які є в нашому селі.

     Педагоги дитсадка активно відвідують районні методоб’єднання, конференції, приймають участь у районних конкурсах. Так у 2000 році у Вишгороді в будинку культури «Енергетик» проходив конкурс «Кращий вихователь року». Наша вихователька Мельник Лариса брала участь і зайняла  перше місце. За що була нагороджена грамотою, грошовою премією і їй було присвоєно звання «Кращий вихователь 2000 року».

       На базі нашого дитсадка щороку проводяться районні методоб,єднання, де вихователі на високому рівні проводять різноманітні заняття.

     В дитячому садку діє методичний кабінет, який повністю оснащений навчально-методичними посібниками, новинками методичної літератури, розробками конспектів занять, методичними газетами і журналами, В ньому зібрано передовий перспективний досвід роботи кращих педагогів садка і району.

    Колектив нашого дошкільного навчального закладу неодноразово нагороджено відділом освіти Вишгородської РДА дипломами та грамотами за творчу педагогічну діяльність , спрямовану на підвищення ефективності навчально-виховного процесу.

      Дитячий садок повністю укомплектований кадрами. Всі педагоги мають спеціальну педагогічну освіту,  стаж роботи, 95% педагогів працюють на одному місці в нашому садку 10 і більше років.

       І хоч ми на сьогоднішній день маємо порівняно низьку заробітну плату, але ми гордимось своєю професією. Тому, що діти - це майбутнє нашої держави, а дитяча душа - це невичерпне джерело прекрасних людських почуттів. І ми, педагоги-дошкільники, надаємо можливість виплеснути цій душі, засіяти всіма барвами людської краси.

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архів записів

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2019 Безкоштовний хостинг uCoz